برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آشنایی با کامیون اکتروس 1855نسل سه

تاریخ خبر
آرش کبیر نویسنده
bakamionadmin عکاس

کامیون اکتروس 1855نسل سه، کشنده ای که بین رانندگان ایرانی به نسل طلایی اکتروس شهرت دارد.

سومین نسل آکتروس در سال ۲۰۰۸ در نمایشگاه خودروهای تجاری IIA  معرفی شد و آخرین نسخه به‌روزرسانی شده آکتروس نسل دوبود.

تولید آکتروس نسل سه در سال 2011 در آلمان پایان یافت،اما تولید آن تا سال 2020 در کشور های مانند ترکیه و برزیل همچنان ادامهیافت..

کامیون اکتروس ۱۸۵۵
کامیون اکتروس ۱۸۵۵

مشخصات فنی کامیون اکتروس 1855نسل سه

کشنده آکتروس 1855 از موتور هشت سیلندر OM 502 نیرو می گیرد. حجم این موتور 16 لیتر است و توان تولید حداکثر 625 اسببخار قدرت را دارا است.

استاندار آلایندگی این کشنده یورو 5 بوده و با استفاده از سیستم BlueTec مرسدس بنز کار می‌کند.

این کامیون مجهز به گیربکس 12 سرعته اتوماتیک مرسدس بنز بوده  که شرکت نام(تلیجنت)به معنی هوشمند را برای آن انتخاب کردهبود. این گیربکس با استفاده از یک کامپیوتر و یک سیستم تشخیص وزن دنده مناسب را برای مسیر تخمین می زند.

کشنده آکتروس نسل سه با دو مدل کابین که با نام های (مگا اسپیس) که اتاق کوچکتر و دارای پالونی بود و کابین(گیگا اسپیس) کهکابین بلند بود و در آن پالونی حذف شده بود به بازار عرضه شد.

در نمای بیرونی آیینه های جدید که از بهینه سازی طراحی آیینه های قبلی به وجود آمدند، همچنین چراغ های جلوی زنون که باز طراحیشدند و جلو پنجره جدید از سری تغییرات این کامیون هستند.

سیستم تعلیق در محور جلو از فنر های چند لایه ی پارابولیک همراه با میل موجگیر و کمک فنر هیدرولیکی ساخته شده است. سیستمتعلیق محور عقب بالنی و با قابلیت تنظیم ارتفاع است.

ترمز ها در هر دو محور دیسکی است و دارای دو مدار مستقل بوده پ علاوه بر این ریتادر گریبکس و ترمز خفه کن اگزوز هم به عنوانسیستم ترمز کمکی در دسترس راننده قرار دارد.

برای اولین بار در جهان سیستم سنسور های نور و باران برای کشنده ها با اکتروس نسل سوم معرفی شد. از دیگر تجهیزات یخچال زیرتخت صندلی بادی با قابلیت تنظیم در چند جهت را می توان نام برد.

گالری

چ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به باکامیون می باشد.