برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

فیلم مسابقه اف‌اچ۵۴۰ دوکلاچه با اف اچ۵۰۰نیوفیس گیربکس‌آیشیفت

علیرضا روستا در تست جاده ایی کامیون ها

در این ویدئو به سراغ یک تست و مسابقه جذاب برای به نمایش گذاشتن عملکرد و سرعت کامیون اف اچ۵۴۰ با گیربکس جدید دوکلاچه ولوو رفته ایم.

مسابقه اف اچ۵۴۰ با اف اچ۵۰۰

در حوزه خودرو های تجاری و کامیون ها شتاب کامیون ها از این نظر تست و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا عملکرد بهتر گیربکس نمایش داده شود و در پی عملکرد مناسب گیربکس موضوعاتی مانند میزان مصرف سوخت و راحتی رانندگان کامیون مورد بحث قرار می‌گیرد.

از همین نظر است که ما یعنی وبسایت باکامیون گاهی اقدام به ساخت ویدیو مسابقه کامیون ها به جهت نشان دادن عملکرد بهتر گیربکس ها میکنیم.

برای نشان دادن عملکرد گیربکس دو کلاچه اف اچ۵۰۰ های نسل جدید وارداتی تصمیم گرفتیم این ویدئو را در مقایسه با یک اف اچ۵۰۰ عادی با گیربکس آیشیفت ۲۰۲۲ عادی منتشر کنیم تا بهتر متوجه عملکرد عالی و خیره کننده گیربکس دولایه ولوو شوید و به اهمیت و کارایی این گیربکس بهتر پی ببرید.

اف اچ۵۰۰ و اف اچ۵۴۰ هر دو دارای موتور سیزده لیتری ولوو هستند اما یک نسخه ۵۰۰ اسب بخاری و یک نسخه دیگر ۵۴۰ اسب بخاری است.

در واقع در زمانی که شما موتور ها در یک سطح تقریبا قرار دارند و دیفرانسیل و شاسی نیز مشابه یکدیگر هستند مبحث اصلی گیربکس است که مورد تست و بررسی قرار می‌گیرد.

کامیون های ولوو با گیربکس دو کلاچه در ایران تنها به یک دلیل آنچنان پرطرفدار نیستند،دلیل این است که بسیاری از مصرف کنندگان و رانندگان تصور بر این دارند که خدمات و قطعات این گیربکس در ایران پیدا نخواهد شد اما لازم است بدانید که اگه مثلا گیربکس آی شیفت در کیلومتر ۶۰۰ هزار نیاز به تعویض صحفه کلاچ دارد این گیربکس در کیلومتر یک میلیون نیاز به بازار شدن و یا تعمیرات خواهد داشت البته این طبق ادعای ولوو است.

البته که قیمت یک صحفه کلاچ اف اچ دو کلاچ در ایران حدود ۸۰ میلیون است که در مقایسه با قیمت صحفه کلاچ اف اچ آی شیفت قیمت قابل توجه ایی است.