برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

رونمایی از کامیون جدید و جذاب فاو ۲۰۲۴ ،کامیون مفهومی!فیلم

تاریخ خبر
علیرضا روستا نویسنده

چندی پیش تصاویری از کامیون فاو جدید رونمایی شد که این بخش تصمیم گرفتیم به معرفی و بررسی این کامیون بپردازیم.

کامیون فاو جدید

فاو در نمایشگاه خودرو چین از طرح و کانسپت یک کامیون مفهومی برای آینده رونمایی کرده و گفته شده که از سال ۲۰۲۵ تولید و عرضه این کامیون به بازار عرضه خواهد شد.
کامیون فاو جدید دارای امکانات جذابی مانند سیستم رانندگی خودران و تک حالته است.
سیستم خودران این کامیون بسیار هوشمند بوده و تا بحال بر روی هیچ خودرویی استفاده نگردیده است زیرا این سطح از رانندگی خودران نیاز به تامین زیر ساخت هایی در جاده و شهر ها دارد.
این کامیون چینی جدید از سوخت هیدروژن را مصرف می‌کند و در واقع یک کامیون پاک(یعنی کامیونی که سوخت فسیلی مصرف نمیکند) بحساب می اید.
بدلیل نوع سوخت هیدروژنی است که کامیون فاو جدید دارای طراحی مفهومی با نیمه دماغه است که حداقل درگیری با جریان باد را داشته و حداکثر بهره وری از سوخت را دارا باشد.
این طراحی هنوز بر روی هیچ کامیون در تولید انبوه در سراسر جهان استفاده نشده و صرفا بعنوان یک طرح و کانسپت توسط شرکت های خودرو ساز مختلف مانند اویکو ،نیکولا و تسلا و حالا فاو رونمایی گردیده است.

کامیون فاو جدید
کامیون چینی

طبق بیان شرکت فاو این کامیون می‌تواند در نسخه برقی نیز عرضه شود که نسخه الکتریکی با هر بار شارژ می‌تواند حدود ۳۰۰ کیلومتر را پیمایش داشته باشد.
امکانات کامیون فاو جدید در بهترین سطح تکنولوژی قرار دارد و درون کابین از مانیتور های بزرگ تمام لمسی جهت کنترل تمام بخش های کامیون استفاده گردیده است.
از کامیون جالب تر نگاه کامیون سازان چینی به کامیون های هیدروژنی و مفهومی جدید است که نشان می‌دهد چینی ها نیز مانند دیگر خودرو سازان در دنیا به سمت تولید کامیون های هیدروژنی و پیل های سوختی و کامیون های برقی حرکت می نمایند.

قطعا در دو الی سه سال اخیر شاید ایجاد زیر ساخت برای حضور کامیون های برقی و هیدروژنی خواهیم بود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به باکامیون می باشد.