برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

10348

فیلم تاریخچه اسکانیا از دوچرخه سازی تا ساخت اسکانیا ۵۰۰

تاریخ خبر

پیشرفت کامیون اسکانیا از دوپرخه سازی تا کامیون سازی !

در این ویدئو به سراغ کمپانی اسکانیا رفته ایم و به صورت کامل این شرکت را از صفر تا صد معرفی و مدل های کامیون اسکانیا را به شما عزیزان نمایش داده ایم.

انواع کامیون اسکانیا در ایران

در ایران تقریبا می‌توانیم بگوییم تمام مدل کامیون های اسکانیا موجود است و انواع سری آر تاپلاین و یا هایلاین وارداتی و یا مونتاژ داخل موجود هستند.

مشهور ترین این مدل کامیون اسکانیا۴۲۰ است که با موتور ۱۲ لیتری و گیربکس ۱۲ سرعته اتوماتیک اینتاردر دار از سال ۸۸ تا ۹۱ در ایران تولید گردیده است.

کامیون اسکانیا سری جی کامیون های اقتصادی تر اسکانیا هستند که قمیت کمر دارا بوده و یک سری ویژگی ها را نسبت به سری آر اسکانیا کمتر دارا هستند اما بدلیل کم خرجی و آلیاژ عالی همیشه در ایران پرطرفدار بوده اند.

اولین سری جی اسکانیا در ایران اسکانیا جی۳۸۰ است که از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ تولید و یا وارد گردیده است.اسکانیا جی۳۸۰ موتور ۱۱ لیتری و گیربکس ۱۲ سرعته اتوماتیک اینتاردر دار را داراست.

اسکانیا ار420 و جی380
اسکانیا ار420 و جی380

از سال ۹۱ اسکانیا سری جی در ایران با کامیون اسکانیا جی۴۱۰ لپی دار ادامه یافت که تنها تفاوت شان نسبت به سری جی۳۸۰ موتور شان بود به نحوی که موتور اسکانیا جی۴۱۰ ۱۲ لیتری بوده است.

اسکانیا جی ۴۱۰ تا سال ۹۳ تولید گردیده و از سال ۹۳ به بعد اسکانیا سری جی در ایران با تولید و وارداتی اسکانیا جی۴۰۰ ادامه یافت.

اسکانیا جی ۴۰۰ موتور ۱۲ لیتری یورو سه دارا بود که ادبلو مصرف می‌کرد و کابین نیز نسبت به سری جی ۳۸۰ و جی ۴۱۰ لپی دار تغییر یافته بود و بدون لپی تولید می‌گردید.

در کنار سری جی ۴۰۰ در سال های ۹۳ تا ۹۵ تعداد محدودی اسکانیا ار۴۴۰ یورو سه نیز پولید کردید که این کامیون ها موتور ۱۳لیتری و کابین مفصل سری استریم اسکانیا را دارا بودند.

در این مدل تعدادی اسکانیا ار۵۶۰ هشت سیلندر با کابین تاپلاین استریم لاین نیز به صورت محدود به تعدادحدود ۸۵ عدد وارد گرديد.

اسکانیا جی410 وار440
اسکانیا جی410 و ار440

پس از آن در سال ۹۶ تولید اسکانیا های سری جی با اسکانیا جی ۴۱۰ و کابین بدون لپی شروع شد که این کامیون ها همان کابین اسکانیا جی ۴۰۰ را دارا بودند اما موتور شان ۱۳ لیتری سری جدید و یورو چهار شده بود،تنها نسخه اسکانیا که در ایران نقاط ضعفی را داشت همین مدل بود که در سال ۹۶ و ۹۷ تولید گردیدند از جمله معایب اسکانیا جی۴۱۰ می‌توان به ضعیف بودن شاسی که معمولا ترک برمی‌داشت و یا ضعیف بودن و ترک برداشتن سرسیلندر اشاره کرد که ماموت برای هر دو راهکار فراخوان و تقویت را انجام می‌داد.

در سال های ۹۶ و ۹۷ اسکانیا سری آر با کامیون اسکانیا ار۴۵۰ در ایران ادامه داشت که موتور شان مشابه اسکانیا جی ۴۱۰ آمل با سیستم شوخی متفاوت و توان ۴۰ اسب بخار بیشتر بود و کابین شان نیز کابین مفصل سری هایلاین استریم لاین بود.

اسکانیا جی410
اسکانیا جی410 و ار450

در سال ۹۸ سری جی ۴۰۰ های ۹۸ تعداد اندکی تولید گردیدند که این سری اسکانیا جی400 مدل 98 موتور شان نسبت به سری ۴۱۰ سال ۹۶ و ۹۷ متفاوت بود موتور این نسخه از نوع ۱۳ لیتری یورو چهار ای ای وی دار بود.

در سال ۹۸ اسکانیا سری اسکانیا آر ۴۴۰ نیز در ایران تعداد اندکی تولید گرديد که دقیقا مشابه با اسکانیا های ار۴۵۰ بودند اما موتور شان توان کمتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ ای ای وی دار گردیده بود.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به باکامیون می باشد.